Ämne: Besök hemma?
Visa ett inlägg
  (#4) Gammal
Kickan
Glad satanist
 
Kickans avatar
 
Inlägg: 2 427
Reg.datum: Jul 2008
2008-08-18, 12:45

Citat:
Ursprungligen postat av CodeMAN Visa inlägg
Idag upptäckte jag två läskiga saker..

I morse ringde inte klockan, trots att jag hade slagit på larmet kvällen innan. Det visade sig att elkontakten som satt på klockan hade lossnat(!) under natten.

Jag ställde dessutom mobilen på dockan för laddning. I morse upptäckte att batteriet fortfarande var slut. Vid närmare titt så kunde jag konstatera att dockans kontakt i väguttaget hade lossnat!!! *kissar-i-byxan-smiley*

Så jag började undra om någon hade varit hemma hos mig och "lekt" lite. Hur ska man annars förklara strul med två elkontakter samma natt?

Har liknande hänt dig? Kanske möbler som byter plats, eller prylar som dyker upp/försvinner? Berätta...
Vid ny genomläsning ser jag att dina "fenomen" båda två kan hänföras till att du varit upp och snubblat kring lite klumpigt på natten.

Mina däremot....
Kickan är inte uppkopplad
Svara med citat