![]() |
Favoritord
Jag tror bestämt att det är min första tråd på detta forum!
Det har klagats på fallande antal inlägg. Så här är mitt bidrag till forumets överlevnad: Skriv dina favoritord. Ett per inlägg. Så får vi ju upp antalet poster också :thumbup: |
Glidslem.
|
Posthora.
|
En ny regel för denna tråd: Om man genom att möblera om bokstäverna i någon annans ord kan skapa ett nytt ord, gärna med en krånglig förklaring, får man en bonuspoäng.
Citat:
Porerna försöker hosta ibland, till exempel när det går en äckelrökare framför en på gatan och de får rök i halsen. |
Snortå har rätt. Alla rökar borde skjutas särskilt dom som röker där jag vistas.:kaffe:
|
Gummihandske.
|
Näshår Tantracer A-lagare Kvinnofälla Var köper man en sådan? Och vad agnar man den med?:D
|
Sublimering.
|
Slamsa.
|
Citat:
Denimhunksgam... :unsure: Bög |
Citat:
Segmentering |
Citat:
|
Då tar jag SMEGMA! Det är och förblir ett av mina absoluta favoritord. Trodde jag kört det här redan men det var väl nåt annat forum. Jag är konsekvent ibland. :)
|
Citat:
:D Garvade åt både negermens och menstiger. Nå, om vi är inne på dessa kletiga områden, måste ju ordet Flänsost nämnas. Det är ett bra ord. Men jag är osäker på om det ska stavas med ä eller e. |
Det finns andra områden som är mer spännande, jag kliade mig just i armhålan och det var en av de mest speciella dofter jag stött på, mildare än doften från ett moget ollon men samtidigt mer dynamisk och intressant, det luktar helt gudomligt :)
|
Citat:
|
Haha! Det där är signaturmeterial. :lol:
|
Rövslickare.
Det är så komplicerat ord nu, när alla börjar älska att slicka röv rent bokstavligt...:hmm: |
Citat:
|
Citat:
Ja, det är en han. Gärna lång och lufsig. |
Hängpung. :)
|
Punghäng...:unsure:
|
Rumpskägg.
|
Citat:
|
Rugguggla.
|
Jag kom på att jag gillar ordet "onanist"... :kaffe:
|
organist...tänker jag alltid på när jag hör ordet onanist.
|
Jag har nog inget favoritord men miljardär tycker jag låter fint, i synnerhet om det kommer från någon som gillar mig och samtidigt vill att jag ska gilla honom. :D
|
| Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 05:12. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.7.6
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson